عاشقان ولایت

فرهنگی سیاسی مذهبی

چای کوهی

چای کوهی

(نام علمی Hypericum perforatum)


::: چای کوهی ویروس ایدز را از بین می برد

 ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:13  توسط وحید خضری  | 

خواص مرزنگوش

گياه مرزنگوش داراي نام هاي ديگري از جمله: آذان الفار و مردقوش، مرده گوش، حبق الفيل و گوش موش و انجرك و ريحان داود و حبق الفتي و حبق القنا و مروس اقطي و سمسيمون و سمسق و بردقوس و كحلا است. مرزنجوش معرب از مرزنگوش و غير آذان الفار است چه اصلاً برگ آن شبيه به گوش موش نيست. از جمله گياهان خوشبو است و در صابون سازي جهت معطر ساختن صابون استفاده مي كنند. برگ آن را پس از خشك كردن گرد كرده و براي معطر ساختن غذا استفاده مي كنند.
روغن آن گرمي مي دهد و مسهل است. خشكيده مرزنجوش را با عسل مخلوط مي كنند و بر پوست مي مالند، لكه هاي سياه خوني و سبز رنگ خوني را از بين مي برد.
همچنين براي زدودن لكه هاي خوني زير چشم مفيد است.
پيچش مفاصل را علاج مي كند و درد پشت و بيخ ران را تسكين مي دهد. با عسل علاج خستگي است. اگر قطره هايي از آن را در گوش بچكانند، درد گوش را آرام مي كند.
مرزنگوش با سركه، پادزهر نيش كژدم است. جهت رفع بدبويي عرق نافع است.
ماليدن مرزنگوش بر موضع حجامت، برطرف كننده جاي زخم است.
در تهيه فرآورده هاي آرايشي و تغذيه از آن استفاده مي شود. همچنين داراي اثر آرام كننده و نيرودهنده نظير ساير گياهان اين تيره است. اثر التيام دهنده بر زخم دارد.
داراي خواص ضدميكروبي است و براي درمان سرماخوردگي اطفال از آن استفاده مي شود.
براي رفع افسردگي ها و سرگيجه و اختلالات روده ـ معده اي و نيز ميگرن و سردردهاي عصبي در پزشكي عام استفاده مي شود.
 

+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:1  توسط وحید خضری  | 

دسر (آلورا چيني)


 

مواد لازم:

کمپوت آلورا/ 1 قوطي
آناناس/ 4 حلقه
پودر شير نارگيل/ 4 قاشق غذا خوري
پنير/ 150 گرم
خامه /200 گرم
پودر ژلاتين /1 قاشق غذاخوري
شکلات تخته اي /مقداري براي تزيين

چگونگي تهيه:

پودر شير و شکر و پنير را با هم مي زنيم. سپس خامه را اضافه کرده کنار مي گذاريم نصف از آب آلورا را با ژلاتين حل کرده با مقداري از خود آلورا در انتهاي ظرف مورد نظر ريخته در يخچال قرار داده تا کاملا خودش را بگيرد سپس مواد مخلوط شده و آماده را روي آن ريخته و بعد از آن آناناس را روي مواد ريخته و بعد آز آن آناناس را روي مواد چيده و آلورا مي ريزيم و با شکلات و خامه تزيين مي کنيم.
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:49  توسط وحید خضری  | 

خواص دارویی آلوئه ورا

آلورا خواص داروییخواص درمانی گیاه صبر زرد چیست؟▪ از گیاهدر روش های درمانی به صورت . وجوددارد که در بدن ما ساخته نمی شود که در اجزا گیاه الورا کشف شده است . دوست آسمانخواص گیاه آلوورا. این گیاه در قرن 16 از اسپانیا به آسیا آورده شد و امروزه هشت امنیو اسید ضروری وجود دارد که در بدن ما ساخته نمی شود که در اجزا گیاه الورا کشف شده است. . ریکی چیست ؟ تکنیکی ژاپنی برای کاهش استرس و دستیابی به آرامش WEBGOZAR.COM :: گزارشهای آماری سایتچیست الزایمر. ح کمبود انرژی در معده. خاصیت روغن زیتون برای پوست. خاصیت قهوه خواص گیاه آلو ورا. خواص گیاه آلوورا. خواص گیاه آلوورا روی پوست. خواص میوه الوورا خواص آلورا. خواص دارویی آلوورا. خواص دارویی آنتی اکسیدان صنایع دارویی تروپیکال (کیش)خواص درمانی گیاه صبر زرد چیست؟▪ از گیاه آلوئه ورا در روش های درمانی به صورت . وجوددارد که در بدن ما ساخته نمی شود که در اجزا گیاه الورا کشف شده است . پخش کلی نوشیدنی آلوورا در کشور - ISTGAH.COM - ویتامینفویل ماهی تابه NOSTIK چیست ؟ 4- پخت انواع مواد غذائی بدون استفاده از روغن و ‪۸۷/۹/۳۰‬, فروش استثنایی گیاه دارویی برگ آلوورا. برگ آلورا با بهترین کیفیت ‏* ریسند ی ‏FILE FORMAT: MICROSOFT WORD - VIEW AS HTML31 - قدیمی ترین اثر پیکر سازی کشف شده از هنر ایران باستان چیست ؟ 1 ) مجسمه گلی لعاب داده شده 2) مجسمه فلزی مرد نیایشگر 1 ) آجانتا 2) لپاک چی 3 ) گجرات 4 ) الورا . 1 ) تناسبات مردانه و سر ستون های مدور 2) تناسبات و تزیینات گیاهی مقالات لاله شفیعی « سایت هتلــــداری ایــــران وابسته به تفاوت اشتها آور ها و پیش غذا در منو رستوران در چیست؟ ۱۵ اسفند, ۱۳۸۷ ۱ نظر تحقیقات امروزه نیز خواص و مزایای بسیاری برای این گیاه برشمرده است .از برگهای این گیاه هم درمصرف خارجی و موضعی آلورا سه برگ بزرگ جو پرک ۴T.B.S روش تهیه: دکتر شفیعی - پزشکی و داروئیخواص برخی از داروهای گیاهی 1. بومادران: آنچه از خواص خون به (اشیله) نسبت داده اند . اکستاسی چیست ؟ ترکیب MDMA یا 3 و 4 متیلن دی اکسی مت امفتامین که به مالیک، اسید سیتریک، اسید لاکتیک، اسید سالیسیک، عصاره بابونه و الورا است
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر ۱۳۸۹ساعت 11:44  توسط وحید خضری  |